СТАРА НОВА ГОДИНА 2019

Дениција е нов ресторан кој се наоѓа на булевар Борис Трајковски / Првомајска во Кисела Вода и започна со работа во Јуни оваа година. Дениција е помалата сестра на Везилка, водена од истиот тим кој успешно ја позиционираше Везилка меѓу најдобрите ресторани во Македонија. Дениција е современ, модерен и елегантен простор кој е дизајниран за да ги импресионира дури и тие со највисоки стандарди

Amanito Photography for Metatet architecture
denicija_skopje

13.01.2019 од 20:30ч до 00:30ч

Дочек на Стара нова година 2019

Музика | СОНАТА

Мени храна и неограничен пијалок |  1100 денари

Во цената е вклучено

 • Комплетна декорација на салата
 • Жива музика
 • Професионално осветлување во боја
 • Неограничен пијалок

Храна

Салати (во овали)

 • Цезар салата
 • Мешана салата

Ладен ордевер (во овали)

 • шунка, кулен, печеница, свински врат, мешан кашкавал, мешано сирење

Топол ордевер (во овали)

 • пилешки прсти, шампињони на скара, сирење на скара, панирани маслинки

Главно јадење (поедниечно)

 • Пилешки стек во кари сос 
 • Свинско печено во сос со печурки

Гарнир

 • пекарски компир

Десерт

 • Овошен крем колач

Пецива

 • фурнаринки, лепињи

Пијалок

Пива

 • Скопско, Златен Даб, Амстел, Старопрамен

Вина

 • Македонско бело и црвено на Тиквеш и Стоби

Жестоки Пијалоци

 • Ракија Тиквеш жолта, Вотка, Мартини, Коњак , Џин, Узо, Рум

Газирани Сокови

 • Кока Кола, Фанта, Швепс

Џусеви

 • Портокал, праска, јаболко

Вода

 • Негазирана и газирана